FacebookПідписатися на RSS

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

•Уникайте надмірних вимог.Не вимагайте від дитини все і відразу. Ваші вимоги мають відповідати рівню розвитку її навичок і пізнаваль­них здібностей. Не забувайте, що такі важливі й потрібні якості, як ста­ранність, акуратність, відповідальність, не формуються відразу. Дитина поки ще вчиться керувати собою, організовувати свою діяльність і дуже потребує-підтримки, розуміння та схвалення з боку дорослих. Завдання тат і мам — запастися терпінням і допомогти дитині.

/Files/images/psiholog/аа.jpg

•Право на помилку.Важливо, щоб дитина не боялася помиля­тися. Якщо в неї щось не виходить, не сваріть її. Інакше вона буде боятися помилятися, повірить у те, що нічого не може. Навіть дорос­лому, коли він вчиться чогось нового, не все відразу удається. Якщо ви помітили помилку, зверніть увагу дитини на неї і. запропонуйте її виправити. Обов'язково хваліть дитину. Хваліть за кожен, навіть зовсім малюсінький успіх.

/Files/images/psiholog/прр.jpg

•Не думайте за дитину.Допомагаючи дитині виконувати зав­дання, не втручайтеся у все, що вона робить. Інакше дитина почне думати, що вона не здатна упоратися із завданням самостійно. Не думайте і не вирішуйте за неї, інакше вона дуже швидко зрозуміє, що їй не варто займатися, батьки все одно допоможуть усе вирішити.

/Files/images/psiholog/ол.jpg

•Не пропустіть перші труднощі.Звертайте увагу на будь-які труд­нощі своєї дитини і в міру потреби звертайтеся до фахівців. Якщо в ди­тини .є проблеми зі здоров'ям, обов'язково займіться лікуванням, оскіль­ки майбутні навчальні навантаження можуть суттєво погіршити стан дитини. Якщо вас щось турбує в поведінці, не соромтеся, звертайтеся по допомогу і за порадою до психолога. Якщо в дитини є проблеми з мов­ленням, то відвідайте логопеда.

/Files/images/psiholog/лд.jpg

•Улаштовуйте свята.Обов'язково влаштовуйте маленькі свята. Привід для цього придумати зовсім не важко. Радійте її успі­хам. Нехай у вас і вашої дитини буде гарний настрій!

/Files/images/psiholog/жє.jpg

ЯК ПСИХОЛОГІЧНО ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ

Ваша дитина йде в цьому році в перший клас? Вітаємо з цією прекрасною подією! Але крім радості, підготовка до навчального процесу - це великий клопіт. І в першу чергу варто звернути свою увагу не тільки на фінансову сторону, але і на те, наскільки майбутній першокласник готовий до цього кроку психологічно.

Пам'ятайте, що школа - це абсолютно новий етап розвитку дитини. І його початок пов'язане з багатьма стресами. Ви не можете повністю захистити першокласника від переживань, але можете зробити процес адаптації набагато простішим, якщо почнете підготовку заздалегідь.

Кілька порад батькам по підготовці дитини до школи:

1. Заздалегідь підготуйте її до ранніх підйомів і зміні режиму дня. Краще якщо це буде відбуватися за 1-2 тижні до школи. Тоді адаптація до нового режиму пройде легше.

2. Розкажіть про те, як вам самим було весело в школі, скільки там було друзів і незабутніх моментів. Влаштуйте 1 вересня веселе свято з тортом і рухливими іграми.

3. Починайте готуватися до школи разом. Не купуйте все канцтовари самостійно, залучіть до цього заняття і вашого першокласника. Обов'язково дозвольте йому вибрати щось з шкільного приладдя на його смак.

4. Почніть грати з дитиною в школу. Розкажіть більше про те, як там все влаштовано. Посадіть іграшки і поясніть, що таке «урок» і «зміна», і що в цей час роблять діти.

5. Поясніть дитині поняття «дисципліна». Але при цьому не перестарайтеся, інакше ваше чадо буде боятися гучних заяв про те, що «в школі буде по-іншому» і «вчителька тобі такого не дозволить, вона дуже сувора».

6. Зверніть увагу на комунікацію вашої дитини з іншими дітьми. Чи вміє вона спілкуватися і заводити нових друзів? Якщо дитина ходила в дитячий садок, особливих проблем виникнути не повинно. Якщо ж ні, почніть водити її на дитячі майданчики і знайомити з дітьми. Допоможіть йому в цьому, якщо малюк відчуває труднощі. Детально розкажіть, як знайомитися і що при цьому говорити. "Привіт, мене звати Діма. А як тебе звати? Давай з тобою товаришувати?"

7. Коли він завів нових друзів, обов'язково запрошуйте їх у гості. Можна відвідувати спеціальні центри для розвитку, куди ходять інші діти його віку.

Багатьох батьків хвилює питання, чи потрібно підтягувати знання майбутнього першокласника і додатково займатися з ним влітку? Що повинен знати і вміти майбутній першокласник? Вчити читати і писати, звичайно, важливо і потрібно. Але і в цьому головне не перестаратися. Дуже добре, якщо ваша дитина виросла маленьким вундеркіндом, але задумайтеся, чи не буде їй тоді нудно в першому класі? Підготовка до занять повинна бути мінімальною і не займати більше 30 хвилин в день.

Кiлькiсть переглядiв: 418

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.