РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
•Уникайте надмірних вимог.Не вимагайте від дитини все і відразу. Ваші вимоги мають відповідати рівню розвитку її навичок і пізнавальних здібностей. Не забувайте, що такі важливі й потрібні якості, як старанність, акуратність, відповідальність, не формуються відразу. Дитина поки ще вчиться керувати собою, організовувати свою діяльність і дуже потребує-підтримки, розуміння та схвалення з боку дорослих. Завдання тат і мам — запастися терпінням і допомогти дитині.

•Право на помилку.Важливо, щоб дитина не боялася помилятися. Якщо в неї щось не виходить, не сваріть її. Інакше вона буде боятися помилятися, повірить у те, що нічого не може. Навіть дорослому, коли він вчиться чогось нового, не все відразу удається. Якщо ви помітили помилку, зверніть увагу дитини на неї і. запропонуйте її виправити. Обов'язково хваліть дитину. Хваліть за кожен, навіть зовсім малюсінький успіх.

•Не думайте за дитину.Допомагаючи дитині виконувати завдання, не втручайтеся у все, що вона робить. Інакше дитина почне думати, що вона не здатна упоратися із завданням самостійно. Не думайте і не вирішуйте за неї, інакше вона дуже швидко зрозуміє, що їй не варто займатися, батьки все одно допоможуть усе вирішити.

•Не пропустіть перші труднощі.Звертайте увагу на будь-які труднощі своєї дитини і в міру потреби звертайтеся до фахівців. Якщо в дитини .є проблеми зі здоров'ям, обов'язково займіться лікуванням, оскільки майбутні навчальні навантаження можуть суттєво погіршити стан дитини. Якщо вас щось турбує в поведінці, не соромтеся, звертайтеся по допомогу і за порадою до психолога. Якщо в дитини є проблеми з мовленням, то відвідайте логопеда.

•Улаштовуйте свята.Обов'язково влаштовуйте маленькі свята. Привід для цього придумати зовсім не важко. Радійте її успіхам. Нехай у вас і вашої дитини буде гарний настрій!

Коментарi